SFO kalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 3
fredag, 19-01-2018
08:00-15:00 DM i Skills i Herning 8. og 9. årgang 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
Uge 6
fredag, 09-02-2018
10:30-12:00 TMO ude af huset fra 10.30 - 12 M1 TIN
Uge 10
mandag, 05-03-2018
08:00-15:00 Introduktionskursus 8. årgang vedr. diverse uddannelser (8Y1) 8Y1
tirsdag, 06-03-2018
08:00-15:00 Introduktionskursus for 8. årgang vedr. diverse uddannelser (8Y1) 8Y1 HW, MT
onsdag, 07-03-2018
- Åben Skole SCV V1, V2, V3, SAT
07:55-09:55 Åben Skole 0.-2. årgang 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B
07:55-14:45 Åben Skole 3.-9. årgang 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
08:00-15:00 Introduktionskursus for 8. årgang vedr. diverse uddannelser (8Y1) 8Y1
torsdag, 08-03-2018
08:00-15:00 Introduktionskursus 8. årgang vedr. diverse uddannelser (8Y1) 8Y1
Uge 11
mandag, 12-03-2018
08:00-15:00 Introduktionskursus 8. klasse vedr. diverse uddannelser (8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2) 8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2
09:10-12:25 Biblioteksorientering biblioteket ved fjorden 5C MW
tirsdag, 13-03-2018
08:00-15:00 Introduktionskursus 8. klasse vedr. diverse uddannelser (8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2) 8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2
onsdag, 14-03-2018
08:00-15:00 Introduktionskursus 8. klasse vedr. diverse uddannelser (8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2) 8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2
torsdag, 15-03-2018
08:00-15:00 Introduktionskursus 8. klasse vedr. diverse uddannelser (8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2) 8X1, 8X2, 8Z1, 8Z2
Uge 14
tirsdag, 03-04-2018
- Besøg af en forsker fra Novo Nordisk 8Y1, 9Y1, 9Y2 HW, MC, SKØ
onsdag, 04-04-2018
12:00-15:00 Elevbesøg UCRS 7.Y1 og 7.Y2 ViS 7Y1, 7Y2
torsdag, 05-04-2018
- Åben Skole SCV V1, V2, V3, SAT
07:55-09:55 Åben Skole 0.-2. årgang 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B
07:55-14:45 Åben Skole 3.-9. årgang 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z2, 8Z1, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
Uge 15
tirsdag, 10-04-2018
08:00-11:45 1. Samtale 9. klasse med begge kontaktlærere, elev og forældre. 9Z1
onsdag, 11-04-2018
- 9y2 i København 9Y2 MC, MT
torsdag, 12-04-2018
- 9y2 i København 9Y2 MC, MT
10:30-12:00 Generalprøve for bedsteforældre børnehaven og 3-6 kl. Torsdag den 12. april. KL. 10.30 I multisalen Opfører 0-2 kl. Dyrenes karneval. 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B
fredag, 13-04-2018
- 9y2 i København 9Y2 MC, MT
Uge 16
torsdag, 19-04-2018
15:00-16:00 Samtaler MBN, SK
19:00-21:00 Valgmøde - skolebestyrelsesvalg 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, M1, V1, V2, V3, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, SAT
Uge 18
onsdag, 02-05-2018
08:25-11:10 SSP arrangement 3A BT, RT, SB, SVS, TK
09:00-12:30 FP9 Dansk, skriftlig fremstilling 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
11:10-14:00 SSP arrangement 3B BT, RT, SB, SVS, TK
torsdag, 03-05-2018
07:30-15:30 Belønningsdag for legepatruljen. Gymnastik og Idrætshøjskoen ved Viborg 6A, 6B, 6C EBJ, NH
09:00-10:00 FP9 Matematik uden hjælpemidler 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
10:00-13:00 FP9 Matematik med hjælpemidler 9X1, 9Y1, 9Z1, 9Y2
14:00-15:30 Fodboldturnering i Krummeluren 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, V1
fredag, 04-05-2018
08:25-11:10 SSP arrangement 3C BT, RT, SB, TK, SVS
09:00-10:00 FP9 Dansk, retskrivning 9X1, 9Y1, 9Z1, 9Y2
10:00-10:30 FP9 Dansk,læsning 9X1, 9Y1, 9Z1, 9Y2
15:00-16:30 Bøllebob for forældre og søskende i 5.c 5C MW, JK, HSØ
Uge 19
mandag, 07-05-2018
09:00-12:00 FP9 Engelsk udtræksfag 9Z1
15:30-16:00 Fyraftensmøde 5. Årgang lejrtur 5A, 5B, 5C JK, DS, TH, MW, JJ
tirsdag, 08-05-2018
09:00-12:00 FP9 Tysk udtræksfag og frivilligt valgfag
Uge 20
mandag, 14-05-2018
- BLÅ MANDAG 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2
- Fodboldturnering i Krummeluren 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, V1
- SFO har Indianeruge 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, V1
09:00-09:30 FP9 Biologi udtræksfag
09:00-09:30 FP9 Geografi udtræksfag 9Y1
09:00-09:30 FP9 Fysik/kemi udtræksfag 9Z1
tirsdag, 15-05-2018
- SFO Indianeruge 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, V1
08:00-11:20 Undervisning på HHX 8X2 BN
10:25-11:25 Musikskolen laver kor med 5. årgang 5A, 5B, 5C HSØ, JJ, JK, MW, TH, VB
onsdag, 16-05-2018
- SFO Indianeruge 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, V1
torsdag, 17-05-2018
- SFO Indianeruge 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, V1
19:00-21:00 Suppleringsvalg til skolebestyrelsen 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, M1, V1, V2, V3, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, SAT
fredag, 18-05-2018
- SFO har Indianeruge 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, V1
15:00-16:30 Bøllebob for forældre og søskende i 5.a 5A HSØ, JJ, VB
Uge 22
mandag, 28-05-2018
14:00-16:00 3a besøger Klubben 3A
tirsdag, 29-05-2018
- Sidste skoledag for 9. årgang før mundt.prøver 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
14:00-16:00 3 b besøger KLubben 3B
onsdag, 30-05-2018
14:00-16:00 3 c besøger Klubben 3C
Uge 23
mandag, 04-06-2018
11:20-14:45 Undervisning på HHX 8X2 SS
onsdag, 06-06-2018
08:00-14:10 Samtaler 2.A 2A
11:20-14:45 Undervisning på HHX 8X1 NP
torsdag, 07-06-2018
10:25-12:25 Før-skoledag for elever til kommende børnehaveklasser A, B BBJ, EBJ, MHR
17:00-20:00 3. kl. afslutning fest 3A, 3B, 3C
Uge 24
mandag, 11-06-2018
14:00-17:00 Samtaler 2.A 2A
Uge 25
fredag, 22-06-2018
15:00-17:00 Dimissionsfest Multisalen 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
Uge 33
mandag, 13-08-2018
07:55-13:10 Første skoledag efter ferien 1.-9. årgang samt SCV og Modtageklasse 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, M1, V1, V2, V3, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, SAT
08:55-13:10 Første skoledag efter sommerferien 0. årgang A, B
Uge 35
tirsdag, 28-08-2018
08:00-23:55 Basen Lejrskole på Langeland V1, V2, V3 RS, DJ, AK, MAR, MBN, SK
Uge 36
mandag, 03-09-2018
08:00-15:00 Elevfotografering - 2 fotografer
tirsdag, 04-09-2018
08:00-15:00 Elevfotografering - 2 fotografer
onsdag, 05-09-2018
08:00-15:00 Elevfotografering - 1 fotograf
fredag, 07-09-2018
08:00-15:15 Dansk Herning 5. årgang 4A, 4B, 4C CN, LS
Uge 37
fredag, 14-09-2018
08:00-15:15 Dansk Herning 5.årgang 4A, 4B, 4C CN, LS
Uge 39
onsdag, 26-09-2018
07:55-14:55 Temadag med præsterne for hele 7. årgang - TEATERTASKEN "Skibby Krøniken" - mødepligt også selvom man ikke går til konfirmandundervisning 6A, 6B, 6C
Uge 40
onsdag, 03-10-2018
08:00-14:00 VIRKSOMHEDEN I SKOLEN. Derefter alm. skema V3 SK, MBN
torsdag, 04-10-2018
08:00-14:00 VIRKSOMHEDEN I SKOLEN. Derefter alm. skema V3 MBN, SK
fredag, 05-10-2018
08:00-13:00 Rest- og omfotografering i Bevægelsessalen