SFO kalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 2
onsdag, 11-01-2017
11:45-17:30 Skole-hjem-samtaler 5A
fredag, 13-01-2017
12:55- Fri kl. 12:55 pga. tur til Aarhus (6/1-17) 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X1, 7X1
Uge 3
onsdag, 18-01-2017
16:00-19:00 Pigeaften for 2.+3. kl. pigerne i SFO 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, V1 ATM, DOT, EF, LIC, NH, PSN
fredag, 20-01-2017
12:55- Fri kl. 12:55 pga. tur til Aarhus (6/1-17) 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X1, 7X1
Uge 4
onsdag, 25-01-2017
16:00-19:00 drengeaften for 2. +3. kl. drenge i SFO 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C ATM, DOT, EF, LIC, NH, PSN
fredag, 27-01-2017
12:55- Fri kl. 12:55 pga. tur til Aarhus (6/1-17) 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X1, 7X1
Uge 5
onsdag, 01-02-2017
- Brobygning/introduktionskurser SCV V3
14:15-15:15 Møde ang. elev HS, IFM
torsdag, 02-02-2017
- Brobygning/introduktionskurser SCV V3
fredag, 03-02-2017
- Brobygning/introduktionskurser SCV V3
Uge 6
onsdag, 08-02-2017
08:00-09:00 Møde med inklusionsmedarbejder HS, IFM
Uge 8
mandag, 20-02-2017
13:55-14:25 Elevrådsmøde 7. - 9. kl. - Mødes i Orangeriet V3, V3, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9Y1, 9Z1
fredag, 24-02-2017
08:55-14:55 Fagdag matematik 8y1 9Y1 HW
10:45- Vi slår katten af tønden i Lille Krummeluren sammen med Team A 1A, 1B, 2A, 2B BS, IP, KEP, KM, LBU, LF, LHJ
13:00-15:00 Vi slår katten af tønden i Store Krummeluren. 2. Kl. Kl. 13 og 3. Kl. Kl. 14 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, V1 ATM, DOT, EF, LIC, NH, PSN
Uge 9
onsdag, 01-03-2017
07:55-13:55 Åben Skole 1A, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X1, 7X1, 8X1, 8X1, 9X1, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9X1, 9Y1, 9Y1, 9Z1, 9Z1, V3, V1H
Uge 10
mandag, 06-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Y1, 9Y2
tirsdag, 07-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Y1, 9Y2
onsdag, 08-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Y1, 9Y2
14:30-15:30 SFO Klovnen Tapé på Skoletorvet 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, V1 ATM, BS, CP, DOT, EA, HFC, IP, JM, KM, LBU, LHJ, LIC, MIH, NH, PSN, SAS, SML, VK, WA
torsdag, 09-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Y1, 9Y2
Uge 11
mandag, 13-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Z1, 9Z1, 9X1, 9X1
08:15-10:45 80ér koncert i Vesterhavshallen 6A, 6B, 6C PK, TIN, SL, GK
08:30-10:30 6. årgang til koncert i Vesterhavshallen 7X1, 7X1, 7X1
12:15-13:45 Samtaler V2
tirsdag, 14-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Z1, 9Z1, 9X1, 9X1
10:30-11:30 Team Y til koncert i Vesterhavshallen 8Y1, 9Y1, 9Y2, 9Y1
13:00-14:30 Samtaler V2
onsdag, 15-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Z1, 9Z1, 9X1, 9X1
torsdag, 16-03-2017
- Introduktionskurser 8. årgang 9Z1, 9Z1, 9X1, 9X1
13:00-14:00 Samtaler V2
Uge 12
tirsdag, 21-03-2017
- Valghold DK i verden i Hamborg 9X1, 9X1, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9Y1, 9Z1 HH, MT
14:10-14:55 Skole/hjem samtaler 5.c - forår 2016 6C
14:10-14:55 Skole/hjem samtaler 5.c - forår 2016 6C
onsdag, 22-03-2017
- Valghold DK i verden i Hamborg 9X1, 9X1, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9Y1, 9Z1 HH, MT
14:00-16:00 Krummeluren øver til Talent fest 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, V1 ATM, BS, DOT, EF, IP, KEP, LBU, LIC, NH, PSN
torsdag, 23-03-2017
- Valghold DK i verden i Hamborg 9X1, 9X1, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9Y1, 9Z1 HH, MT
15:00-16:30 Talent fest i Krummeluren 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, V1 ATM, BS, CP, DOT, EA, HFC, IP, JM, KM, LBU, LHJ, LIC, MIH, NH, PSN, SAS, SML, VK, WA
fredag, 24-03-2017
08:00-12:15 Skole/hjem samtaler 5.c - forår 2016 6C
08:00-12:30 Skole/hjem samtaler 5.c - forår 2016 6C
Uge 13
tirsdag, 28-03-2017
14:10-14:55 Skole/hjem samtaler 5.c - forår 2016 6C
onsdag, 29-03-2017
07:55-13:55 Elevarrangement for kommende 7. årgang besøg af eleverne fra Alkjærskolen og Holmsland Skole
fredag, 31-03-2017
08:00-11:00 Skole-hjem samtaler forår 2017 6A
Uge 14
tirsdag, 04-04-2017
14:00-15:00 Skole-hjem samtaler forår 2017 6A
onsdag, 05-04-2017
17:00-19:00 Orienteringsaften for elever og forældre omkring kommende 7. årgang 7X1, 7X1, 7X1
torsdag, 06-04-2017
07:55-13:55 Åben Skole 1A, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X1, 7X1, 8X1, 8X1, 9X1, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9X1, 9Y1, 9Y1, 9Z1, 9Z1, V3, V1H
Uge 16
tirsdag, 18-04-2017
- Forberedelse til skolefest på mellemtrinnet 7X1, 7X1, 7X1
-14:00 Samtaler forår 4B
08:00-10:00 Samtaler forår 2017
14:00-15:15 Skole-hjem samtaler forår 2017 6A
onsdag, 19-04-2017
13:00-14:40 Musikskolens ungdomshold opfører teater 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9Y1, 9Z1
torsdag, 20-04-2017
08:00-13:15 Samtaler i 2.a 3A
08:00-14:00 Skole - hjem samtale 3A HS
Uge 17
mandag, 24-04-2017
08:00-15:00 Samtaler 8X1 CJ, NP
14:00-16:00 Forbold turnering i denne uge i SFO 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, V1 ATM, BS, CP, DOT, EA, HFC, IP, JM, KM, LBU, LHJ, LIC, MIH, NH, PSN, SAS, SML, VK, WA
tirsdag, 25-04-2017
07:45-13:45 Skole/hjem-samtaler 2.c 3C JT, MHR, EF
12:00-15:00 2. sh-samtale 2017 8z2 9Z1
13:00-14:15 Samtaler forår, 2. runde 4B
onsdag, 26-04-2017
18:00-20:30 Skolefest 3.-6. årg. 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X1, 7X1 AST, BT, CN, DB, GK, HSØ, IA, JK, LD, LH, LS, MK, MPH, MW, NH, PK, PM, RBS, RT, SB, SL, SVS, TK, KF
20170-20:27 2. sh-samtale 2017 8z2 9Z1
torsdag, 27-04-2017
09:00-09:25 Elevrådsmøde 7. - 9. kl. - Mødes i Orangeriet 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, 9Z1, 9X1, 9Y1, 9Z1
14:00-16:00 Fodbold turnering afslutning i SFO 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, V1 ATM, BS, CP, DOT, EA, HFC, IP, JM, KM, LBU, LHJ, LIC, MIH, NH, PSN, SAS, SML, VK, WA
fredag, 28-04-2017
07:40-15:00 Skole-hjem-samtaler 6.a 7X1 SVS, PM
Uge 18
mandag, 01-05-2017
08:00-11:30 2. Samtale 8. klasse med begge kontaktlærere, elev og forældre. 9Z1
12:15-15:00 Skole-hjem samtaler 8Z1
12:40-16:00 Samtaler 3.a forår 2017 4A
tirsdag, 02-05-2017
-15:00 Skole-hjem samtaler 8Z1
08:30-09:30 FP9 Dansk, retskrivning 9X1, 9Y1, 9Z1
09:30-10:00 FP9 Dansk, læsning 9X1, 9Y1, 9Z1
11:00-15:00 Skole-hjem samtaler 8Z1
onsdag, 03-05-2017
08:30-09:30 FP9 Matematik uden hjælpemidler 9X1, 9Y1, 9Z1
09:30-12:30 FP9 Matematik med hjælpemidler 9X1, 9Y1, 9Z1
torsdag, 04-05-2017
09:00-12:30 FP9 Dansk, skriftlig fremstilling 9X1, 9Y1, 9Z1
fredag, 05-05-2017
07:40-15:00 Skole-hjem-samtaler 6.b 7X1 SB, BT
08:00-14:40 Skole-hjemsamtaler 6.b, forår 7X1
Uge 19
mandag, 08-05-2017
12:40-16:00 Samtaler 3.a forår 2017 4A
14:00-16:00 1. a besøger Store Krummeluren og 3.a besøger Klubbenk 2A, 4A BS, PSN
tirsdag, 09-05-2017
14:00-16:00 1.b besøger Store Krummeluren 3. b+c brsøger Klubben 2B, 4B, 4C DOT, KEP
14:30-16:50 Skolehjem samtaler maj V3
onsdag, 10-05-2017
14:00-16:00 3.b+ c besøger Klubben 1b besøge Store Krummeluren 4C, 4B, 2B NH
Uge 20
mandag, 15-05-2017
07:30-14:00 samtaler 1A
07:30-14:30 Samtaler 0.A. 1A BBJ
08:00-09:15 F2N-møde DB, HS, IFM
fredag, 19-05-2017
07:30-15:10 Skole/hjem-samtale 19/5-17 7X1
07:40-15:00 Skole-hjem-samtaler 6.c 7X1 SB, RT
Uge 21
mandag, 22-05-2017
07:45-14:30 Samtale 0.B. 1B BS, EBJ
tirsdag, 23-05-2017
08:00-13:45 Skole/hjem-samtaler 8x2 9X1 EL, SWE
Uge 22
mandag, 29-05-2017
- Mundtlige prøveperiode starter 9Z1, 9Y1, 9X1
13:15-15:45 Skole-hjemsamtale for elever med Kathe som kontaktperson 8Z2
tirsdag, 30-05-2017
- Lejrskole 5. årgang 6A, 6B, 6C GK, PK, SL, TIN
15:15-17:00 Skole-hjemsamtale for elever med Kathe som kontaktperson 8Z2
onsdag, 31-05-2017
- Lejrskole 5. årgang 6A, 6B, 6C GK, PK, SL, TIN
14:15-17:15 Forår sh-samtaler 4.c 2017 5C
torsdag, 01-06-2017
- Lejrskole 5. årgang 6A, 6B, 6C GK, PK, SL, TIN
08:00-11:15 Forår sh-samtaler 4.c 2017 5C
fredag, 02-06-2017
- Lejrskole 5. årgang 6A, 6B, 6C GK, PK, SL, TIN
08:00-13:00 Bork legeland 0.kl 1A, 1B BBJ, BS, EBJ, LF
Uge 23
onsdag, 07-06-2017
07:55-19:30 Skole- og lege-patruljeudflugt til Djurs Sommerland 7X1, 7X1, 7X1, 8Z2, 8Z1, 8Y1, 8X2, 8X1 CN, NH
16:00-20:00 Grillaften 0. klasse, forældrearrangement 1A, 1B BBJ, BS, EBJ, LF
Uge 24
mandag, 12-06-2017
10:30-12:00 kommende 0. kl. på førskole besøg i børnehaveklassen 0A, 0B BBJ, EBJ
onsdag, 14-06-2017
14:00-16:00 Skole-hjemsamtaler 7y1 8Y1 MT, HW
torsdag, 15-06-2017
14:00-16:00 Skole-hjemsamtaler 7y1 8Y1 MT, HW
19:00- Indskrivning til konfirmation og konfirmandundervisning i Rindum kirke og Kirkehus 7X1, 7X1, 7X1
fredag, 16-06-2017
15:00-17:00 Dimissionsfest i Multisalen 9X1, 9Y1, 9Z1
Uge 25
onsdag, 21-06-2017
- Mundtlige prøveperiode slutter 9Z1, 9Y1, 9X1
Uge 33
mandag, 14-08-2017
07:55-13:10 Første skoledag efter ferien 1.-9. årgang incl. SCV og Modtageklasse 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, M1, V1, V2, V3, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, SAT
08:55-13:10 Første skoledag efter sommerferien 0. årgang 0A, 0B
Uge 34
onsdag, 23-08-2017
15:00-17:00 Intro-samtaler i 7Y2 - Louise 7Y2
15:00-17:00 introsamtaler i 7Y2 - Shatha 7Y2
Uge 36
mandag, 04-09-2017
- Åben Skole SCV V1, V2, V3, SAT
07:55-09:55 Åben Skole 0.-2. årgang 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B
07:55-14:45 Åben Skole 3.-9. årgang 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
tirsdag, 05-09-2017
08:00-14:00 Elevfotografering - 2 fotografer
12:00-14:00 Valgfag Billedkunst Galleritur 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1 EH, VP
onsdag, 06-09-2017
08:00-15:00 Elevfotografering - 2 fotografer
12:25-13:00 Elevrådsmøde 7. - 9. kl. - Mødelokale 1 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1 KB, PKJ
Uge 37
mandag, 11-09-2017
07:55-14:55 Fagdag historie 7z1 Ringkøbing K udeskole 7Z1 EH
onsdag, 13-09-2017
17:00-19:00 forældrearrangement i 0A 0A BBJ, GN
Uge 38
mandag, 18-09-2017
08:00-12:00 1. Samtale 9. klasse med begge kontaktlærere, elev og forældre. 9Z1
onsdag, 20-09-2017
08:00-13:15 Skole/hjem samtaler efterår 2017 1B
13:00-17:00 1. Samtale 9. klasse med begge kontaktlærere, elev og forældre. 9Z1
torsdag, 21-09-2017
14:30-17:15 Skole/hjem samtaler efterår 2017 1B
Uge 39
tirsdag, 26-09-2017
08:00-11:00 Rest- og omfotografering i Bevægelsessalen 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, M1, V1, V2, V3, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, SAT
Uge 40
mandag, 02-10-2017
15:00-15:40 Skole-hjemsamtaler 3C 3C RT, SB
torsdag, 05-10-2017
08:30-11:30 Skills 8.årgang i Rofi 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2
Uge 41
torsdag, 12-10-2017
11:30-13:00 Åbent hus: "Herfra vores verden går" - Udstilling af elevernes arbejde i Spotugen 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, M1, V1, V2, V3, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, SAT
Uge 43
tirsdag, 24-10-2017
07:45-15:00 Skills Teknisk Skole Skjern 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2
Uge 44
onsdag, 01-11-2017
14:00-17:00 Skolehjemsamtaler 9y2 9Y2 MT
Uge 45
mandag, 06-11-2017
14:00-14:30 Møde om elev MBN, SK
15:00-16:30 Samtale 1 i 7. klasse - dag 1 7X2
15:00-16:30 Samtale 1 i 7. klasse 7X2
tirsdag, 07-11-2017
- Åben Skole SCV V1, V2, V3, SAT
07:45-14:45 Samtale 1 i 7. klasse - dag 2 7X2
07:55-09:55 Åben Skole 0.-2. årgang 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B
07:55-14:45 Åben Skole 3.-9. årgang 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
fredag, 10-11-2017
08:00-15:30 5. årgang tur til Ribe Domkirke 5A, 5B, 5C JJ, VB, MW
Uge 46
mandag, 13-11-2017
08:00-13:15 Skole-hjemsamtaler for 7x1 MANDAG d. 13-11 BN & SS 7X1
tirsdag, 14-11-2017
09:00-11:20 Musical på gymnasiet V3 SK, MBN
17:00-19:00 Uddannelsesarrangement for 8. klasserne og deres forældre. 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z2, 8Z1
onsdag, 15-11-2017
08:00-11:00 Skole-hjemsamtaler for 7x1 ONSDAG d. 15-11 med BN & SS 7X1
09:00-12:00 "Tænk Efter" - Elever 7X1, 7X2, 7Z2 - Sædvanlig mødetid og normalt skema efter kl. 12:00 7X1, 7X2, 7Z2
15:00-17:00 Skole-hjemsamtaler 8y1 med MT 8Y1 MT
torsdag, 16-11-2017
09:00-12:00 "Tænk Efter" - Elever 7Y1, 7Y2, 7Z1 - Sædvanlig mødetid og normalt skema efter kl. 12:00 7Y1, 7Y2, 7Z1
13:30-15:00 Skole-hjemsamtaler 8y1 med MT 8Y1 MT
17:00-19:00 "Tænk Efter" - Forældrearragement 7. årgang 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2
Uge 47
mandag, 20-11-2017
07:55-14:00 Børnerettighedsdagen - Årets tema "Børn på flugt i Danmark - og resten af verden" (afkortet skoledag på 0. årgang og i SCV) 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, M1, V1, V2, V3, 7X1, 7X2, 7Y1, 7Y2, 7Z1, 7Z2, 8X1, 8X2, 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1, SAT
onsdag, 22-11-2017
09:00-16:30 Samtale 1 i 8. klasse - dag 1 8X2 IM, LR
torsdag, 23-11-2017
07:45-13:00 Samtale 1 i 8. klasse - dag 2 8X2 IM, LR
Uge 48
onsdag, 29-11-2017
18:00-19:00 Forældremøde Fysiologi og ski 8Y1, 8Z1, 8Z2, 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1 KF, KT
Uge 50
mandag, 11-12-2017
08:00-11:30 Terminsprøve: Dansk, skriftlig fremstilling FP9 9X1, 9Y1, 9Y2, 9Z1
tirsdag, 12-12-2017
08:00-09:00 Terminsprøve: FP9 Matematik uden hjælpemidler 9X1, 9Y1, 9Z1, 9Y2
09:00-12:00 Terminsprøve: FP9 Matematik med hjælpemidler 9X1, 9Y1, 9Z1, 9Y2
onsdag, 13-12-2017
08:00-11:00 Terminsprøve: FP9 Engelsk 9X1, 9Y1, 9Z1, 9Y2
torsdag, 14-12-2017
08:00-11:00 Terminsprøve: FP9 Tysk 9X1, 9Y1, 9Z1, 9Y2
Uge 51
tirsdag, 19-12-2017
11:15-12:00 Jule-Gudstjeneste i Ringkøbing Kirke Team V V1, V2, V3, SAT